Operní umelci pomôžu svojim umením Dennému detskému sanatóriu v Kežmarku

Written by  , Wednesday, 11 January 2017

Medzinárodne uznávaná sopranistka Jolana Fogašová zaspieva na opernom benefičnom koncerte Operné gala v Kežmarku 2017

 

Kežmarok – Opera Slovakia, o. z. pozýva na štvrtý ročník benefičného koncertu ,,Operné gala v Kežmarku 2017“, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. augusta 2017 už tradične v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Tento rok sa na ňom predstavia sopranistka Jolana Fogašová, tenorista Dušan Šimo a basista Boris Prýgl s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej. Na koncerte pod umeleckou záštitou maestra Petra Dvorského zaznejú árie autorov svetovej opernej literatúry. Výťažok z koncertu poputuje Dennému detskému sanatóriu v Kežmarku.

Benefičný koncert „Operné gala v Kežmarku“ je na Slovensku jedinečný operný galakoncert, na ktorom vystúpi vždy jedna alebo viaceré slovenské operné hviezdy so svetovým renomé spolu so začínajúcimi talentovanými umelcami. Koná sa od roku 2014 každoročne v letnom období pri príležitosti spustenia prevádzky spravodajsko-publicistického internetového časopisu www.operaslovakia.sk v produkcii Opera Slovakia, o.z. Benefičný charakter podujatia spája operu so silnými ľudskými príbehmi.

Jeho štvrtý ročník sa uskutoční v sobotu 26. augusta 2017 o 17:00 hod. pod umeleckou záštitou maestra Petra Dvorského už tradične v exkluzívnom interiéri národnej kultúrnej pamiatky zaradenej do zoznamu UNESCO – Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Tento rok sa koncert bude konať v predvečer 300. výročia vysvätenia tejto výnimočnej pamiatky na Slovensku.

Ako hlavná hviezda večera sa predstaví medzinárodne uznávaná sopranistka Jolana Fogašová, ktorá má za sebou množstvo úspechov na domácich ako aj zahraničných operných scénach či koncertných pódiách. Spolu s ňou sa Kežmarku predstaví aj popredný sólista banskobystrickej Štátnej opery tenorista Dušan Šimo a mladý talentovaný basista Boris Prýgl – víťaz Medzinárodnej speváckej súťaže Antonína Dvořáka v Karlových Varoch v roku 2015 a čerstvý finalista prestížnej medzinárodnej speváckej súťaže Hans Gabor Belvedere. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery ŠD v Košiciach, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme, ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia. Na koncerte zaznejú árie autorov svetovej opernej literatúry.

Výťažok koncertu je každý rok venovaný inej organizácii – tento rok poputuje Detskému dennému sanatóriu v Kežmarku na nákup rehabilitačných a kompenzačných pomôcok pre deti so zdravotným postihnutím.
Predpredaj vstupeniek je zabezpečený v sieti Ticketportal a v predajni Color Music – hudobné nástroje na hlavnom námestí v Kežmarku. Priamy predaj vstupeniek sa uskutoční hodinu pred koncertom v kostole.

Link na predpredaj vstupeniek
https://www.ticketportal.sk/Event/Operne_gala_v_Kezmarku_2017

Viac info na www.operaslovakia.sk a tel. č.: 0907818876

Last modified on Monday, 07 August 2017

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Featured Listings

Virtual Guide